Kajakarstwo a psychologia – zawodnik o pracy z psychologiem sportu

Kajakarstwo a psychologia sportu

Nazywam się Jakub Stepun i chciałbym podzielić się z państwem moją przygodą oraz jak natrafiłem na psychologa sportu Łukasza.

Kiedy po braku kwalifikacji do Tokio, zarząd postanowił zmienić sztab trenerski Kadry Narodowej wówczas w tym samym czasie zapadła decyzja o zmianie programu olimpijskiego dla Kajakarstwa.

Przenieśmy się do roku 2021.

Kajakarstwo a psychologia sportu

Był to dla mnie przełomowy moment w karierze, rok wcześniej zostałem Mistrzem Świata i Europy a teraz mam 7 miesięcy na przygotowanie do sezonu w zupełnie innym wydaniu.

Z konkurencji indywidualnej K1 200m musiałem zmienić na konkurencje K2 lub K4 500m z 1 lub 3 dodatkowymi kolegami z drużyny. Przed rozpoczęciem pracy z Łukaszem byłem indywidualistą. I ciężko było nadawać na tych samych falach i dzielić łódkę z kimś. Po kilku warsztatach widziałem duży progres i zmianę mojego podejścia.

Po przepracowanym sezonie przygotowawczym, było czas zweryfikować moje umiejętności na zawodach. Pierwszy raz w życiu wystartowałem więcej niż w jednej konkurencji, nie były to dwie a aż trzy konkurencje i każda w innym ustawieniu.

Był to mały szok dla mnie, ale nie zwątpiłem w siebie. Łukasz wraz z Trenerem bardzo we mnie wierzyli co dało mi dużo determinacji.

Po zawodach byłem bardzo szczęśliwy, udało mi się zdobyć w każdej konkurencji złoto.

Moment kiedy na każdym podium stałem najwyżej i słuchałem Mazurka Dąbrowskiego to uczucie niezapomniane, zwieńczające wiele ciężkich chwil jak i kryzysów.

Dzięki Łukaszowi nie tylko stałem się lepszym sportowcem ale też lepszym człowiekiem.

Podobne wpisy